Okolice

Ze względu na swoje położenie, Tisno oferuje bliskość wielu atrakcyjnych turystycznie miejsc.
Najbliżej jest do Parku Narodowego Kornati, bo zaledwie kilka kilometrów. Całodzienne wycieczki statkiem wypływają najczęściej z portu Murter. Drugi Park Narodowy to Krka z zapierającymi dech w piersiach wodospadami. To zaledwie 25km od domu. Do Parku Vransko Jezero jest jeszcze bliżej, bo ok. 10km.
Najdalej położone są legendarne Plitvice czyli konkurencyjne dla Krka zespoły wodospadów. Najlepiej zaplanować odwiedziny w tym parku w drodze do Tisno lub powrotnej i nocować w jego pobliżu. To ok. 50km w bok od autostrady A1.
Również w pobliżu autostrady, ale znacznie bliżej (~90km) znajduje się Park Narodowy Paklenica. Ten górski zakątek z kanionem otoczonym wysokimi ścianami jest mekką dla wspinaczy, ale także zapewnia niesamowite wrażenia podczas wędrówki szlakiem na dnie.

Jeśli chodzi o zabytkowe miasta, to Zadar (~70km), Szybenik (20km), Trogir (~80km) i Split (~90km). W każdym z nich znajdziecie niesamowite budowle, które pamiętają czasy imperium rzymskiego, umieszczone w otoczeniu przepięknych, kamiennych starówek. Uliczkami z tysiącami knajpek można chodzić godzinami i odkrywać co chwilę jakieś perełki architektury.

Tak w ogóle, to nie jest łatwo, bo gdzie się człowiek nie ruszy to musi oglądać zabytki które są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO (Zadar, Szybenik, Trogir, Split itd.)