Jak dojechać?

Podróż samochodem jest bardzo przyjemna, trasa do pokonania bez wysiłku i pośpiechu w jeden dzień wg schematu: śniadanie w domu o 8:00, lampka wina na tarasie w Tisno o 23:00 z obiadkiem w LANDZEIT 100 km za Wiedniem. Nasza ulubiona trasa wiedzie przez: . Ostrava-Brno-Mikulov-Wiedeń-Graz-Maribor-Zagrzeb-Tisno W chwili obecnej rodzaj dróg po których się poruszamy (to się szybko zmienia): Wawa -> Ostrava autostradą A1: dwupasmowa, Ostrava -> 20km przed Mikulov: Autostrada, Mikulov -> Wiedeń: 20 km zwykłej drogi, reszta nowiutką, piękną obwodnicą Wiednia, Wiedeń -> 20 km przed Tisno: autostrada (10 km przed granicą HR-zwykła droga) Płatne odcinki autostrad to: Czechy i Austria (~90zł/10 dni), Słowenia (~15€/7 dni), Chorwacja (~80zł w jedną stronę). W Chorwacji najlepiej jest płacić za autostradę kartą kredytową (nie podaje się PIN-u), gdyż bramki samoobsługowe są zawsze najmniej oblegane. ok 70 km za Zadarem zjazd na Pirovac/Vodice poprowadzi was do Tisno. Jedziemy cały czas prosto.

Druga opcja jazdy samochodem to trasa przez Węgry. Jedzie się pewnie 1h dłużej, ale za to mniej płaci się za autostrady i zalicza się po drodze Balaton.


View Larger Map

Najbardziej czasochłonna trasa wiedzie przez Budapeszt – Rzeszów. To zdecydowanie opcja na dwudniową podróż w trakcie której mamy fantastyczny nocleg w połowie drogi w słynnym i przepięknym Egerze. Bardzo polecamy ten wariant dla osób nie spieszących się do domu. Eger jest wart odwiedzenia! I to nie tylko ze względu na „Egri Bikaver”…

Dla osób preferujących inny rodzaj transportu dostępne są połączenia lotnicze. W sezonie od maja do października można tanio (nawet za 150zł) dolecieć z Warszawy do Zadaru z Ryanair (przez Sztokholm), Eurolotem albo EnterAir.

Ze Splitu lub Zadaru dojazd na miejsce  autobusem lub zaaranżowanym transportem w cenie ok. 60-70€.

Można też wybrać autokar i podróżować z firmą GlobTourist , która obsługuje czartery jachtów i ich autobus często przejeżdża 200m od apartamentu. koszt to ok 500zł w obie strony a podróż trwa 24 godz.